FOXÍKOVA ŠKOLKA A JESLE

Akreditovaná, česko-anglická mateřská školka s jeslemi se zaměřením na rozvoj pohybu fungující od roku 2010.
Již od útlého věku vedeme děti ke zdravému životnímu stylu, utváříme jim základy kladného vztahu ke sportu a pohybu, a to nenásilnou formou v průběhu dopoledních aktivit – ranní cvičení, pohybový kroužek se zaměřením na základy gymnastiky, atletiky a fotbalu, a odpoledních aktivit – in-line, judo, plavání. Součástí programu je i vyvážená strava s pestrým výběrem jídel a vysokou výživovou hodnotou.

Naším cílem je vytvořit dětem rodinné, přirozeně hravé, bezpečné a podnětné prostředí, ve kterém se děti, jejich rodiče i zaměstnanci budou cítit spokojeně.

Do Foxíkovy školky jsou přijímány děti v průběhu celého roku, a to již od 12 měsíců. Výhodou je, že děti při přechodu z jeslí do mateřské školy zůstávají v již známém prostředí a výukový program plynule navazuje, čímž se stává efektivnějším.
Jsme školkou bilingvální. S anglickým jazykem se děti dostanou do kontaktu přirozeným způsobem po celý den, což je zajištěno přítomností rodilého mluvčího v průběhu dne, který spolupracuje s kvalifikovaným pedagogem.

Na programu se podílí

Partnerem Foxíkovy školky je AC Sparta Praha, jejíž trenéři (učitelé či studenti FTVS) jsou součástí týmu a každodenně se podílí na výuce a sportovní přípravě dětí i nových Sparťanů. Trenér/učitel se v průběhu své každodenní přítomnosti v naší školce zaměřuje primárně na správný pohybový rozvoj dětí a řeší případné disbalance v jejich rozvoji, dále se zapojuje i do výuky, kde je v roli asistenta pedagoga a lektora.

Kde nás najdete

Naše školka se nachází v rozlehlé třípatrové vile v klidné části Prahy 6 – Břevnova nedaleko od báječného parku Ladronka, který umožňuje našim dětem vykonávat rozmanité aktivity. Cílem naší školky je vytvořit dětem přirozené, hravé a rodinné prostředí, ve kterém by se děti cítily spokojeně.

Na čem si při práci v naší školce zakládáme

  1. Individuální přístup a bezpečnost
  2. Zdravý životní styl a pohyb
  3. Anglický jazyk