Aktuality
a informace 

Pekli jsme velikonočního Beránka a hledali čokoládová vajíčka!

Ve Foxíku už se těšíme na Velikonoce! V minulém týdnu jsme v naší dílničce vyráběli tématické dekorace a popovídali jsme si o tradičních velikonočních symbolech. Děti si také vyzkoušely hledání čokoládových vajíček v zahradě a náramně je to bavilo! Včera ještě došlo na pečení tradičního velikonočního beránka. Podívejte se na fotografie, jak to malým Foxíkům šlo.

Týden plných zážitků a jarního tvoření!

Tento týden jsme měli ve Foxíku téma Hospodářská zvířátka a jejich mláďata. S dětmi jsme si povídali o tom, jak se na jaře zvířátkům rodí mláďata, čím se živí, co dělají, kde žijí a jaké zvuky vydávají. Také jsme si pár zvířátek vyrobili (nejvíce oblíbení byli pestrobarevní ptáčci) a potom si zacvičili venku na čerstvém vzduchu. Jaro si zkrátka užíváme plnými doušky!

Čím chci být, až budu velký?

Tento týden pokračujeme v oblíbeném tématu „Povolání“. Před týdnem jsme se seznámili s prací hasičů a policie, ukázali jsme si jejich auta a náčiní, které potřebují ke své práci.  Teď si děti naopak vyzkoušely, jaké je to být módním návrhářem. Podívejte se, jak to našim malým návrhářům a návrhářkám šlo! Děti učíme, co jednotlivé povolání obnáší a zároveň jim pomáháme pomocí her odhalovat jejich silné stránky. Už víte, čím by chtěla být vaše ratolest, až vyroste?

Připravujeme se na Velikonoce!

Velikonoce jsou za dveřmi, a tak je nejvyšší čas začít tvořit a vyrábět první dekorace. Tento týden se jedny z našich jesliček proměnily v jednu obrovskou barevnou dílnu, kde si děti mohly vyrobit nejrůznější velikonoční dekorace.  Například v našem kroužku Šikovné ručičky v Jesličkách v Budyšínské vyráběly děti s tetou Zuzkou ovečku z vaty. Dětičky také vytvářely velikonoční vajíčko pomocí krepového papíru a lepidla. Spokojenost a pohodová nálada se nesla celým odpolednem. :)

Jaro je tu a s ním i jarní vycházky!

První jarní dny jsou tady a my toho v našich jesličkách náležitě využíváme! Spoustu času začínáme trávit venku, čerpáme s dětmi první sluneční paprsky a pozorujeme okolní přírodu. Nedávno jsme například na vycházce pozorovali výlov ryb v rybníce a děti se rybářů sami ptaly, proč ryby vylovili a co s nimi teď bude. Mezi nejoblíbenější činnosti našich malých Foxíků ale stále patří jízda na motorkách! Podívejte se na naše fotografie. 😊

Otvíráme novou třídu jesliček v Čimicích

Od 1.6. otevíráme nové jesličky na pobočce Čimice. Jesle jsou od 1 roku a budou pro Vás otevřené v čase od 8:00 do 17:00, pátek 8:00-16:00. O vedoucí tetou je Brigita, která má dlouhodobé zkušenosti s prací s těmi nejmenšími a je zdravotní sestra V případě zájmu o prohlídku vyplňte kontaktní formulář ZDE, nebo nás kontaktujte telefonicky na čísle 739 453 086. Těšíme se na Vás!

Zápisy do školek a jesliček na školní rok 2021/2022

V měsíci květnu probíhá zápis na školní rok 2021/2022 do našich mateřských školek a jesliček. V případě zájmu o prohlídku či více informací nás kontaktujte na telefonním čísle 739 453 086 nebo přes webový formulář. Těšíme se na Vás!