Květen ve Foxíkovi 🌺

Moje rodina, místo, kde bydlím… 🏡👫

 

V první polovině května jsme se na všech pobočkách věnovali tématu: Moje rodina a místo, kde bydlím. 

Třída Ježečků z Čimic si na pomoc přinesla z domova fotku své rodiny a společně popisovaly, kdo na fotce je, jak se jmenuje a kde bydlí. Větší děti dělaly spousta krásných aktivit v CA. Stavěly své domy z kostek, zdobily domečky pomocí těstovin, barevných pomponů a fazolí. Přiřazovaly správné počty obrázků k číslicím a nechyběly ani pracovní listy pro naše předškoláky. V úterý 14.5. nás přijelo navštívit divadélko se svojí pohádkou: O budulínkovi. Jako každý pátek, pokud počasí dovolí třída Ježečků, Broučků i Soviček vyrazí na Forest friday. Dají si venku svačinku a opakují si týdenní téma v přírodě. Květen je ve znamení focení a ani tento rok nechybělo. Ve středu 15.5. přijel pan fotograf a děti se mohly vyfotit v boho stylu a nesměla chybět ani společná fotografie školky a i našich nejmenších dětí. A to nejlepší nakonec. V pátek 17.5. se uskutečnil den rodiny, kdy si děti užily příjemné odpoledne s těmi nejbližšími. Nechyběly soutěže, společně strávený čas a výborné občerstvení. :)  

Ve školce na Břevnově se připravovaly děti na den pro maminky. Vyráběly přáníčka, učily se básničky a vymýšlely, co pro maminky připraví. Téma rodina a místo, kde bydlím je ale neminulo. Děti z Foxíka na Břevnově poznávaly okolí školky, třeba výletem do nedalekého Břevnovského kláštera, kde strávily slunečné dopoledne. Třída Lištiček zase poznávala blízký park Ladronka, kde trávily dopolední čas a výuku. Třída Jelenů a Medvídku si v CA zkusila, jak se starat  o domácnost, nechybělo mytí nádobí, práce s nářadím nebo práce na zahrádce. Na Břevnově proběhlo společné focení v pondělí 13.5. a kdo měl zájem, mohl se nechat vyfotit i v boho koutku. V úterý 14.5. děti oslavily s maminkami den matek a připravily si pro ně spoustu společných aktivit, ale i odpočinek a relaxaci. Ve středu 15.5. přijelo do školky divadélko s pohádkou: Tři prasátka, děti si divadélko moc užily, jako každý měsíc. Na Břevnově toho bylo opravdu spousta.  

Děti na Žižkově měly také pestrý program. Ve třídě Zajíčků si téma rodiny přibližovali třeba i pomocí pohádek. Třeba pohádkou o Červené karkulce si povídaly o babičce a nezapomněly ani na společné pečení bábovky, přesně tu, kterou nesla Karkulka své babičce. Téma rodiny si také přiblížily pomocí hledání stejných dvojic nebo při hře stínového pexesa. Na chvilku se proměniyi v dědečky zahradníky a sázely společně bylinky. Ve třídě Veverek nechyběl Forest day, kde se děti vydaly poznávat okolí školky, seznámily se s prací s mapou a dozvěděly se, proč každý dům má své číslo. Obě třídy společně v pátek 17.5. přijelo navštívit divadélko s pohádkou: O Budulínkovi. Všechny zájmové kroužky na Žižkově se chýlily ke konci a děti si užívaly poslední hodiny na kroužku malého pekaře, jógy nebo hudebního kroužku. I zde nemohlo chybět společné focení obou tříd. 

 


Divadélko nezapomnělo ani na naši třídu Berušek a i tam přijelo s pohádkou: O Budulínkovi. Naši nejmenší si zkusili péči o miminko. Miminko vykoupaly, oblékly i nakrmily a moc jim to šlo. V CA si zkusily poskládat obličej maminky a tatínka a všem se to náramně povedlo. Třída Berušek chystala pro maminky společné odpoledne, které se uskutečnilo 14.5. a všichni si to společně moc užily. Krásné jarní počasí si děti užívaly na zahrádce a nebo vycházkou do okolí.  

Ve třídě Myšek si přiblížily téma rodiny pomocí pohádky: O Červené řepě. Rozdaly si role a zkusily si pohádku zahrát. Nakonec si zkusily dle předlohy vyrobit obličej dědečka. Krásné počasí si společně třída Šnečků i Myšek užívala na zahrádce. I na Krč přijelo divadélko s pohádkou: O budulínkovi, která se krásně hodila k tématu.